KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14581011
nr 1458 1011
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap med rådjur. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 46x54cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:17:52
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
28 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors